Šios vasaros kryptis – Estija!

Estija su džiaugsmu laukia keliautojų iš Lietuvos

Šios vasaros kryptis – Estija!

Source: @canon_photos, Visit Estonia


Gal šią vasarą leiskis į kelionę automobiliu? Tik diena kelio automobiliu - praleisk nepamirštamas atostogas Estijoje!
Atrask vasaros magiją romantiškame Estijos pajūryje ir svajingose salose, kurių suskaičiuojama net virš 2000! Tyrinėk paplūdimius, besitęsiančius nuo Pärnu iki Narva-Jõesuu, atrask kvapą gniaužiančius miškų takus.

Pažink Tartu - studentų meką, gyvenančią nuotaikingu vasaros ritmu. Paragauk stulbinančių šiaurietiškos virtuvės patiekalų pajūrio mieste Haapsalu arba ramioje Hiiumaa saloje.

Kodėl gi nepabaigus kelionės Taline, kur Viduramžių dvasia susijungia su modernaus miesto ritmu - mėgaukis nuostabia miesto panorama, romantiškais saulėlydžiais ir ištobulintais vietos virtuvės patiekalais.

Estija su džiaugsmu laukia keliautojų iš Lietuvos, kurie neturi jokių COVID-19 simptomų ir neprivalo laikytis saviizoliacijos. Detalesnę informaciją rasite žemiau.

Pasisemkite įdėjų ir planuokite kelionę į Estiją!

Kelionės į Estiją COVID-19 metu


Nuo 2020 birželio 1 dienos Estija atveria sienas keliautojams, neturintiems COVID-19 simptomų, iš Europos sąjungos* ir Šengeno zonos*, Jungtinės Karalystės* ir Šiaurės Airijos*.

*Asmenys, atvykstantys iš mažu sergamumu pasižyminčių šalių, atvykę į Estiją neprivalo laikytis 14 dienų saviizoliacijos. Asmenys, atvykstantys iš dideliu sergamumu pasižyminčių šalių, atvykę į Estiją privalo laikytis 14 dienų saviizoliacijos. Keliautojams iš Lietuvos ir Estijos nėra taikomi jokie saviizoliacijos reikalavimai.

Naujausia informacija apie privalomą saviizoliaciją yra atnaujinama kiekvieną penktadienį ir yra talpinama čia .

5 svarbios taisyklės keliaujantiems:


1. Pagrindinė taisyklė: 2 + 2

2+2 taisyklė reiškia, kad privaloma laikytis saugaus 2 metrų atstumo nuo aplinkinių žmonių visose viešose vietose (tiek lauke, tiek uždarose patalpose). Taisyklė netaikoma namų aplinkoje. Viešos vietos apima parduotuves, prekybos ir pramogų centrus, kavines, restoranus, barus, paplūdimius, pasivaikščiojimų takus ir pan. Taip pat viešose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis. Ši taisyklė netaikoma šeimos nariams ir viešuosius darbus atliekantiems asmenims.

2. Apsauginių kaukių dėvėjimas turi būti objektyviai įvertinamas pačių žmonių, priklausomai nuo galimos rizikos

Apsauginių kaukių dėvėjimas Estijoje nėra privalomas. Vis tik Sveikatos ministerija rekomenduoja dėvėti kaukes viduje bei tiems keliautojams, kurie, priklausomai nuo amžiaus ar sveikatos būklės, gali būti padidintos rizikos grupėje. Apsauginių kaukių galima įsigyti kiekvienoje vaistinėje.

3. Profesionali medicininė pagalba Estijoje yra prieinama kiekvienam keliautojui

Viruso infekcijos plitimo laikotarpiu medicininė pagalba Estijoje buvo efektyviai ir sklandžiai organizuojama, o ligoninės niekada nebuvo perpildytos. Šiuo metu efektyviai vykdoma tiek skubi pagalba virusu užsikrėtusiems žmonėms, tiek bendras planinis gydymas. Bendras viruso plitimas šalyje yra suvaldytas, jau kurį laiką hospitalizuotų pacientų skaičius nesiekė 100 atvejų.

4. Estijos turizmo sektorius yra atviras keliautojams

Restoranai, muziejai, spa ir pramogų centrai veikia ir laukia atvykstančių keliautojų. Turizmo sektorius grįžta prie įprasto ritmo, vis tik kol kas yra taikomi tam tikri apribojimai. Siekiant užtikrinti visų saugumą, spa centrai ir įvairios patalpose organizuojamos veiklos 50% riboja lankytojų skaičių.
Planuojant kelionę į Estiją rekomenduojama su paslaugų tiekėjais iš anksto susisiekti telefonu arba elektroniniu paštu ir pranešti apie savo atvykimą.

5. Estijoje laukiamos keliautojų grupės

Keliaujant į Estiją netaikomi jokie apribojimai keliautojų grupėms. Vis tik būtina atsižvelgti į tai, kad tam tikrose vietose (ypač patalpose organizuojamoms pramogoms ar vykdomoms veikloms) gali būti ribojamas lankytojų skaičius. Taip pat išlieka bendra 2+2 taisyklė viešose vietose.
Detalesnę informaciją apie keliones į Estiją COVID-19 metu anglų kalba galite rasti čia.


Pasisemkite įdėjų ir planuokite kelionę į Estiją!