Regulamin kampanii „Quiz – jak dobrze znasz dźwięki Estonii?"

Source: EAS

Regulamin kampanii „Quiz – jak dobrze znasz dźwięki Estonii?"

1. „Quiz – jak dobrze znasz dźwięki Estonii?" (zwana dalej „kampanią") to rozrywkowa gra konsumencka, która trwa od dn. 28.03.2022 r. do dn. 31.05.2022 r. i jest organizowana przez Fundację Przedsiębiorczości i Innowacji (numer rejestracyjny 90006012, Hobujaama 4, 10151 Tallinn, zwaną dalej „Organizatorem"), która jest administratorem danych osobowych w ramach kampanii.

2. Między uczestnikami quizu w innych językach (angielskim, fińskim, niemieckim, rosyjskim, szwedzkim, łotewskim, litewskim i polskim) zostanie rozlosowana wycieczka do Estonii dla dwóch osób na dwie noce o wartości do 900 euro.

Jako największe miasto w Estonii, Tallinn jest również jednym z najbardziej dynamicznie zmieniających się i zróżnicowanych pod względem życia kulturalnego; kontrastujące atmosfery (gdzie indziej można zobaczyć wieżowiec ze szkła i stali spoglądający na średniowieczne dachy?) i niewielkie odległości przyciągają co roku do Tallina tysiące turystów.

Parnawa czy Pärnu jest największą gminą w Estonii, o powierzchni 858,07 km². A propos, mniej więcej tej samej wielkości (892 km²) co Berlin, największe miasto Niemiec. Pod względem powierzchni Parnawa znajduje się na szczycie światowego rankingu, pozostawiając w tyle takie miasta jak Mediolan, Ateny, Wiedeń, Buenos Aires, Barcelona, Toronto i Hamburg, a także Kopenhagę, Sztokholm i Amsterdam. Jednak mimo dużej powierzchni, w Parnawie mieszka tylko 60 osób na kilometr kwadratowy!

Podobnie jak inne estońskie miejscowości wypoczynkowe, miasto Parnawa, które od 1996 roku nosi tytuł letniej stolicy Estonii, stało się znanym kurortem już w XIX wieku. Obecnie zabytkowy park plażowy z fontannami i placami zabaw oferuje relaksujący wypoczynek dla gości w każdym wieku, a piękna promenada nadmorska jest idealna do spacerów.

Nagroda w postaci wycieczki obejmuje:

 • przelot w obie strony dla dwóch (2) osób z europejskiego lotniska do Tallina i z powrotem;
 • 1 nocleg dla dwóch osób w stolicy w Hotel Palace Tallinn w pokoju standardowym ze śniadaniem i dostępem do strefy sportowej i relaksacyjnej;
 • 1 nocleg dla dwóch osób w Parnawie w hotelu Villa Ammende;
 • kolację dla dwojga z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze w restauracji Purpur znajdującej się w hotelu SPA Tervise Paradiis, gdzie można wybrać się w smakowitą podróż z przysmakami przygotowanymi przez szefa kuchni Kairit Akker;
 • wizyta dla dwojga w Hedon SPA i Hotel Vaikne Spaa, która przeniesie do centrum relaksujących rytuałów spa, gdzie można odpocząć od codziennej rutyny oraz odciążyć ciało i umysł;
 • w zależności od pory roku można wybrać się na wędrówkę w sercu prawie nietkniętych bagien i mokradeł w Parku Narodowym Soomaa. Do wyboru są wędrówki na rakietach śnieżnych, kajakarstwo i saneczkarstwo.
 • Ponadto istnieje możliwość wypożyczenia samochodu, co ułatwia samodzielne zwiedzanie okręgu Parnawy.

Nagrodą w quizie w języku estońskim jest wycieczka dla dwóch osób do wyspy Hiiumaa na jedną (1) noc o wartości do 400 euro.

Hiiumaa można uznać za jedną z najstarszych wysp na świecie, ponieważ 455 milionów lat temu w wyniku eksplozji meteorytu w pobliżu obecnej miejscowości Kärdli powstała wyspa w kształcie pierścienia o średnicy około 10 kilometrów. Niektórzy uważają, że obecny kształt wyspy jest w kształcie krzyża. Nazwa Hiiumaa pochodzi prawdopodobnie od świętych lasów (est. hiid), ale może też oznaczać gigantów czy mocarzy.

Nagroda w postaci wycieczki obejmuje:

 • 1 nocleg dla dwóch osób w Willi Tiismani. Willa Tiismani to okazały, świeżo wyremontowany, gustownie urządzony dom wakacyjny w stylu dworkowym o długiej historii. Mała i cicha boczna uliczka w centrum miasta to świetny przystanek na odpoczynek, zapewniający dużo prywatności, ale w niewielkiej odległości od wszystkiego, czego potrzebujesz. Centralny plac ze sklepami, bankomatami i restauracjami znajduje się 5 minut spacerem od domu wakacyjnego. Centrum sportowe, stadion i korty tenisowe znajdują się w zasięgu 500 metrów, a plaża kąpielowa i przystań są oddalone o 1 km.
 • Jednogodzinna wycieczka dla dwóch osób w Centrum Przygód Wieża Wiatrów. Tak jak Hiiumaa jest bardzo zróżnicowana pod względem barwnej przyrody, kultury i życia morskiego, tak i Wieża Wiatrów jest po trosze muzeum, centrum nauki i placem zabaw. Wieża Wiatrów ze stałą ekspozycją na sześciu piętrach oferuje wprowadzenie do tajemniczego podwodnego świata Hiiumaa i zmysłowy lot przez fascynującą przyrodę wyspy. Zwiedzający powinni się też trochę przygotować – na pewno usłyszą i doświadczą osobliwego humoru. W Wieży Wiatrów znajduje się również najwyższa w krajach nadbałtyckich kryta ściana wspinaczkowa o wysokości 20 metrów z 11 torami.
 • Kolacja dla dwojga w restauracji Lest & Lammas (Flądra i Owiec). W niewielkiej odległości od miejscowości Käina znajduje się piąta co do wielkości wyspa Estonii, Kassari, którą mieszkańcy Hiiumaa uwielbiają nazywać częścią swojej wyspy. Położona w sercu wyspy Kassari, na początku drogi Sääretirp, restauracja oferuje wysokiej jakości dania ze świeżych składników oraz typowe potrawy kuchni lokalnej. Podstawowymi produktami są świeżo złowione ryby, jagnięcina i inne dania mięsne. W lecie, gdy pogoda dopisuje, miło jest posiedzieć na tarasie lub w cieniu.
 • Ponadto można skorzystać z wypożyczonego samochodu, co jest również wygodne przy samodzielnym zwiedzaniu Hiiumaa.

W przypadku wygranej zwycięzca i jego/jej osoba towarzysząca muszą przestrzegać ograniczeń obowiązujących w Republice Estońskiej w momencie korzystania z nagrody, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, w tym muszą być przygotowani na okazanie ważnego zaświadczenia o szczepieniu lub paszportu COVID-19. Informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie: https://kriis.ee/en/covid-crisis-management-qa/crisis-management/current-restrictions.

Aby odebrać nagrodę, zwycięzca musi podać Organizatorowi swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu oraz potwierdzić, że ma ukończone co najmniej 18 lat (zobacz pkt 4).

Nagroda może być wykorzystana w okresie od dn. 01.06.2022 r. do dn. 31.12.2022 r.

Ponadto wszyscy uczestnicy quizu będą mogli zamówić estońskie napoje bezalkoholowe z soku brzozowego firmy ÖselBirch, która produkuje napoje z soku brzozowego według receptury babci z największej estońskiej wyspy Saaremaa. Kod ESTONIANSOUNDS uprawnia do 15% zniżki na cały asortyment w sklepie internetowym ÖselBirch (z wyjątkiem produktów już przecenionych): http://www.oselbirch.com. ÖselBirch obsługuje następujące kraje: Estonia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, USA. Asortyment produktów może być różny w poszczególnych krajach.

3. Celem kampanii jest przedstawienie i promocja Estonii jako ekscytującego kierunku turystycznego poprzez quiz internetowy „Quiz – jak dobrze znasz dźwięki Estonii?" wśród dorosłych mieszkańców wszystkich głównych rynków docelowych.

4. W kampanii mogą brać udział wszystkie osoby powyżej 18 roku życia.

5. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, uczestnik musi otworzyć quiz, wypełnić kwestionariusz, podać prawidłowy adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby kampanii (w tym na potrzeby losowania zwycięzcy, powiadomienia zwycięzcy i opublikowania nazwiska zwycięzcy na stronie Visit Estonia na Facebooku). W przypadku wygranej opublikowane zostanie imię zwycięzcy. Jeśli w formularzu zgłoszeniowym brakuje wymaganych informacji, udział w losowaniu nie będzie możliwy.

6. Jeden (1) zwycięzca zostanie wylosowany spośród graczy, którzy wzięli udział w quizie w języku estońskim, a jeden (1) zwycięzca zostanie wylosowany spośród graczy, którzy wzięli udział w quizie w innych językach (angielskim, niemieckim, szwedzkim, fińskim, łotewskim, rosyjskim, litewskim i polskim), w sumie 2 zwycięzców. Uczestnicy mogą zwiększyć swoje szanse na wygraną, wypełniając test kilkakrotnie.

7. Losowanie nagród i zwycięzcy kampanii zostaną ogłoszeni nie później niż 10.06.2022 r. na angielskiej stronie Visit Estonia na Facebooku (nazwa użytkownika@visitestonia, oficjalna nazwa Visit Estonia, URL https://www.facebook.com/visitestonia). Format publikacji jest określony w punkcie 5 regulaminu przeprowadzenia kampanii.

8. Organizator skontaktuje się ze zwycięzcą w ciągu pięciu dni roboczych od ogłoszenia zwycięzcy na podany przez niego adres e-mail w celu uzgodnienia sposobu dostarczenia nagrody.

9. Zwycięzca kampanii musi odpowiedzieć lub skontaktować się z Organizatorem w ciągu 14 dni od ogłoszenia wyników, aby odebrać nagrodę. Jeżeli zwycięzca kampanii nie skontaktuje się z Organizatorem w wyznaczonym terminie i nie udzieli odpowiedzi, organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia nowego zwycięzcy.

10. Zwycięzca nie ma prawa do przekazania nagrody osobie trzeciej. Jeśli wybrany zwycięzca nie będzie chciał skorzystać z nagrody, Organizator ma prawo wybrać nowego zwycięzcę.

11. Nagroda w kampanii nie może być wymieniona na żaden inny produkt ani usługę.

12. Uczestnik nie jest uprawniony do żądania od Organizatora zwrotu kosztów poniesionych podczas kampanii.

13. W kampanii nie mogą brać udziału pracownicy ani partnerzy dostawczy Organizatora.

14. Wszystkie informacje dostarczone przez uczestników są poufne i nie będą przez Organizatora ujawniane ani przekazywane osobom trzecim bez zgody uczestnika. Jeżeli uczestnik wyrazi zgodę na subskrypcję biuletynu (zaznaczając pole "Subskrybuj biuletyn Visit Estonia"), Organizator może wykorzystać lub udostępnić takie informacje osobom trzecim w określonych celach marketingowych, badań rynkowych, analitycznych lub innych powiązanych celach oraz może umieścić uczestnika w bazie danych subskrybentów elektronicznego biuletynu Visit Estonia. Uczestnik ma prawo w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji, klikając łącze znajdujące się na końcu biuletynu.

15. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest zgoda osoby, której dane dotyczą. Dane osobowe uczestników będą przechowywane przez 1 rok po zakończeniu kampanii. W przypadku, gdy uczestnik wyraził chęć dołączenia do listy biuletynu, jego adres e-mail będzie przechowywany do czasu wycofania go przez uczestnika. Uczestnik ma prawo do wycofania swojej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, które miało miejsce przed wycofaniem zgody.

16. Organizator jest administratorem danych osobowych związanych z kampanią w rozumieniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (UE) 679/2016. Uczestnik ma prawo zażądać od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub przeniesienia oraz wnieść sprzeciw wobec ich przetwarzania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych i korzystania z plików cookie można znaleźć tutaj: https://www.visitestonia.com/en/cookie-policy.

17. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany warunków kampanii, w tym nagród, poprzez poinformowanie o tym na stronie internetowej https://www.visitestonia.com/en/pl/dzwieki, gdzie znajduje się regulamin kampanii.

18. Tryb prowadzenia kampanii określa Organizator kampanii, z zastrzeżeniem następujących warunków: wszystkie decyzje podjęte przez Organizatora dotyczące organizacji kampanii są ostateczne i obowiązują wszystkich uczestników. Wszelkie spory wynikające z kampanii będą rozstrzygane na podstawie przepisów prawa obowiązującego w Republice Estońskiej.

19. Wszelkie reklamacje i pytania dotyczące organizacji i/lub przebiegu kampanii należy przesyłać na adres tourism@eas.ee w terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyników. Reklamacje i pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych należy kierować do inspektora ochrony danych pod adresem andmekaitse@eas.ee.

20. Organizator rozpatrzy reklamacje w ciągu siedmiu dni od ich otrzymania i poinformuje składającego reklamację o podjętej decyzji na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

21. Biorąc udział w kampanii, uczestnik potwierdza prawdziwość podanych danych, chęć udziału w kampanii oraz akceptację i przestrzeganie ustalonych wymogów i warunków. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprzyznanie nagrody uczestnikowi, który nie spełnił warunków quizu lub podał nieprawidłowe i/lub niedokładne informacje, lub za jakiekolwiek inne uchybienia następujące nie z winy Organizatora. Organizator kampanii ma jednostronne prawo do przerwania kampanii i przyznania nagród w przypadku naruszenia zasad lub innych nieprzewidzianych okoliczności (siła wyższa) poprzez publiczne ogłoszenie o tym na stronie internetowej kampanii.

Projekt jest wspierany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Last updated : 25.03.2022