Matkailualan organisaatiot ja niiden yhteyshenkilöt

Lähde: Visit Saaremaa

Viron kylpyläliitto

Aire Toffer, johtaja

aire.toffer@estonianspas.eu

+372 508 4020

Viron maatilamatkailu-yhdistys

Raili Sünt, johtaja

raili@maaturism.ee

+372 562 22500

Viron hotelli- ja ravintolaliitto

Maarika Liivamägi, johtaja

maarika@ehrl.ee

+372 509 0085

Viron matkatoimistoalan liitto

Mariann Lugus, pääsihteeri

mariann.lugus@etfl.ee

+372 641 1426

Estonian Convention Bureau

Kadri Karu, johtaja

kadri.karu@ecb.ee

+372 515 8240

Pohjois-Viron matkailusäätiö

Karmen Paju, johtaja

karmen@northestonia.ee

+372 506 3770

Visit Tallinn

Mall Oja, markkinointipäällikkö Suomen markkinat

mall.oja@tallinnlv.ee

+372 508 6957

Itä-Virumaan matkailuklusteri

Kadri Jalonen, koordinaattori

kadri.jalonen@ivek.ee

+372 517 4236

Visit Narva

Olga Tserjomuskina, koordinaattori

olga.tserjomuskina@narva.ee

+372 35 99275

Visit Järva

Piret Sihver, matkailuinfon konsultti

piret@jarva.ee

+372 3850400

Länsi-Viron matkailusäätiö (Pärnu, Haapsalu, Saarenmaa, Hiidenmaa)

Elisabet Mast, johtaja

elisabet@westestonia.ee

+372 566 48236

Visit Pärnu

Ave Lääne, matkailuasiantuntija

ave.laane@parnu.ee

+372 51 91 0167

Visit Saaremaa

Helina Andruškevitšus, johtaja

helina.andruskevitsus@visitsaaremaa.ee

+372 5057807

Visit Hiiumaa

Liis Remmelg, Hiidenmaan kehityskeskuksen toimitusjohtaja

liis.remmelg@hiiumaa.ee

Visit Haapsalu

Olari Nebokat

olari@visithaapsalu.com

+372 5837 8817

Visit Tartu

Helen Kalberg, markkinointipäällikkö

helen.kalberg@raad.tartu.ee

+372 513 3929

Visit Peipsi, Peipsimaan matkailu

Kadi Ploom, johtaja

kadi@visitpeipsi.com

+372 5696 4686

Visit Setomaa

Elin Priks, johtaja

elin@setomaa.ee

+372 5622 0903

Visit Võru

Kadri Moppel, matkailukoordinaattori

kadri.moppel@vorumaa.ee

+372 5331 1919

Visit Põlva

Kristi Kahu, matkailuvastaava

kristi.kahu@polvamaa.ee

+372 5554 3907

Visit Valga

Epp Kalja, matkailuninfon vastaava

epp.kalja@valgamaa.ee

+372 5626 0689

Visit Viljandi

Johan-Kristjan Konovalov, matkailupalvelujen kehitämispäällikkö

johan-kristjan.konovalov@viljandimaa.ee

+372 5669 7042

Viron luontomatkailun yhdistys

Aivar Ruukel

aivar@soomaa.com

+372 5061896

Viron golfkenttien yhdistys

Hanno Kross

hanno@egcc.ee

+372 511 1192