Matkailualan organisaatiot ja yhteyshenkilöt

VIRON MATKAILUN EDISTÄMISKESKUS

  • Margus Sameli (johtaja) margus.sameli@eas.ee
  • Heili Klandorf-Järvsoo (markkinointipäällikkö B2C), heili.klandorf@eas.ee, +372 529 2050
  • Annely Vürmer (markkinointipäällikkö B2B), annely.vürmer@eas.ee, +372 506 6455
  • Malle Kolnes (B2B asiakkuuspäällikkö, Suomen markkinat) malle.kolnes@visitestonia.com, +372 510 3841

VIRON KYLPYLÄLIITTO
Aire Toffer, johtaja / +372 508 4020, aire.toffer@estonianspas.eu
www.estonianspas.eu

VISITTALLINN
Mall Oja, markkinointipäällikkö Suomen markkinat / +372 508 6957, mall.oja@tallinnlv.ee
Meeli Jaaksoo, Tallinnan kongressitoimiston päällikkö / +372 6404441, meeli.jaaksoo@tallinnlv.ee
www.visittallinn.ee

VISITTARTU
Helen Kalberg, Tarton kaupungin matkailutoimiston markkinointipäällikkö
+372 513 3929, helen.kalberg@raad.tartu.ee
www.visittartu.com

VISITPÄRNU
Hando Murumägi, matkailukoordinaattori / +372 555 89211, hando@parnumaa.ee
www.visitparnu.com

POHJOIS-VIRON MATKAILUSÄÄTIÖ
Karmen Paju, johtaja / +372 506 3770, karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee


ITÄ-VIRUMAAN MATKAILUKLUSTERI
Kadri Jalonen, koordinaattori / +372 517 4236
www.idaviru.ee

LÄNSI-VIRON MATKAILUSÄÄTIÖ (Pärnu, Haapsalu, Saarenmaa, Hiidenmaa)
Sille Roomets, johtokunnan jäsen / +372 5855 1811, sille@westestonia.ee
www.westestonia.ee

VISITSAAREMAA
Margit Kõrvits, johtaja / +372 508 7999, margit@visitsaaremaa.ee
www.visitsaaremaa.ee

VISITHIIUMAA
Anne-Ly Torstenssen, matkailukoordinaattori / +372 5606 0711, anne-ly.torstenssen@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee 

VISITHAAPSALU
Annika Mändla, johtaja / +372 5818 8221, annika@visithaapsalu.com
www.visithaapsalu.com 

VISITPEIPSI, PEIPSIMAAN MATKAILU
Kadi Ploom, johtaja / +372 5696 4686, kadi@visitpeipsi.com
www.visitpeipsi.com

VISITSETOMAA
Elin Priks, johtaja / +372 5622 0903, elin@setomaa.ee
www.visitsetomaa.com

VIRON MAATILAMATKAILUYHDISTYS
Raili Sünt, johtaja / raili@maaturism.ee
www.maaturism.ee

VIRON HOTELLI- JA RAVINTOLALIITTO
Maarika Liivamägi, johtaja / maarika@ehrl.ee, +372 509 0085
www.ehrl.ee

VIRON MATKATOIMISTOALAN LIITTO
Marian Lugus, pääsihteeri / marian.lugus@etfl.ee, +372 641 1426
www.etfl.ee