Matkailualan organisaatiot ja yhteyshenkilöt

VIRON MATKAILUN EDISTÄMISKESKUS

  • Liina Maria Lepik (johtaja) liinamaria.lepik@eas.ee
  • Heili Klandorf-Järvsoo (markkinointipäällikkö B2C), heili.klandorf@eas.ee, +372 529 2050
  • Timo Raussi (viestintäpäällikkö, Suomen markkinat), timo.raussi@eas.ee, +372 5657 1400
  • Malle Kolnes (B2B asiakkuuspäällikkö, Suomen markkinat) malle.kolnes@visitestonia.com, +372 510 3841

VIRON KYLPYLÄLIITTO
Aire Toffer, johtaja / +372 508 4020, aire.toffer@estonianspas.eu
www.estonianspas.eu

VIRON MAATILAMATKAILUYHDISTYS
Raili Sünt, johtaja / raili@maaturism.ee
www.maaturism.ee

VIRON HOTELLI- JA RAVINTOLALIITTO
Maarika Liivamägi, johtaja / maarika@ehrl.ee, +372 509 0085
www.ehrl.ee

VIRON MATKATOIMISTOALAN LIITTO
Mariann Lugus, pääsihteeri / mariann.lugus@etfl.ee, +372 641 1426
www.etfl.ee

ESTONIAN CONVENTION BUREAU
Kadri Karu, johtaja / +372 515 8240, kadri.karu@ecb.ee
www.ecb.ee

POHJOIS-VIRON MATKAILUSÄÄTIÖ
Karmen Paju, johtaja / +372 506 3770, karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee

VISITTALLINN
Mall Oja, markkinointipäällikkö Suomen markkinat / +372 508 6957, mall.oja@tallinnlv.ee
Meeli Jaaksoo, Tallinnan kongressitoimiston päällikkö / +372 6404441, meeli.jaaksoo@tallinnlv.ee
www.visittallinn.ee

VISIT HARJU (Harjumaa, Tallinnan ympäristö)
Katri Tseskidov,  matkailukoordinaattori / +372 5664 5575, info@visitharju.ee
https://www.visitharju.ee/fi/

ITÄ-VIRUMAAN MATKAILUKLUSTERI
Kadri Jalonen, koordinaattori / +372 517 4236
www.idaviru.ee

VISIT NARVA

Olga Tserjomuskina, asiantuntija / +372 35 99275, olga.tserjomuskina@narva.ee
www.narva.ee

VISITJARVA
Piret Sihver, matkailuinfon konsultti / +372 3850400, piret@jarva.ee
www.visitjarva.ee 

LÄNSI-VIRON MATKAILUSÄÄTIÖ (Pärnu, Haapsalu, Saarenmaa, Hiidenmaa)
Elisabet Mast, johtaja / +372 566 48236, elisabet@westestonia.ee
www.westestonia.ee

VISITPÄRNU
Ave Lääne, matkailuasiantuntija / +372 51 91 0167, ave.laane@parnu.ee
www.visitparnu.com

VISITSAAREMAA
Eveli Jürisson, johtajan sijainen / eveli@visitsaaremaa.ee
www.visitsaaremaa.ee

VISITHIIUMAA
Anne-Ly Torstenssen, matkailukoordinaattori / +372 5606 0711, anne-ly.torstenssen@hiiumaa.ee
www.hiiumaa.ee 

VISITHAAPSALU
Olari Nebokat, +372 5837 8817, olari@visithaapsalu.com
www.visithaapsalu.com 

VISITTARTU
Helen Kalberg, Tarton kaupungin matkailutoimiston markkinointipäällikkö
+372 513 3929, helen.kalberg@raad.tartu.ee
www.visittartu.com

VISITPEIPSI, PEIPSIMAAN MATKAILU
Kadi Ploom, johtaja / +372 5696 4686, kadi@visitpeipsi.com
www.visitpeipsi.com

VISITSETOMAA
Elin Priks, johtaja / +372 5622 0903, elin@setomaa.ee
www.visitsetomaa.com

VISITVORU
Kadri Moppel, matkailukoordinaattori / +372 5331 1919, kadri.moppel@vorumaa.ee
www.visitvoru.ee

VISITPOLVA
Kristi Kahu, matkailuvastaava / +372 5554 3907, kristi.kahu@polvamaa.ee
www.visitpolva.ee

VISITVALGA
Epp Kalja, matkailuninfon vastaava / +372 5626 0689, epp.kalja@valgamaa.ee
www.valgamaa.ee