Kontakta vårt mediateam

Källa: Visit Estonia / Karl Ander Adami

Kontakta vårt mediateam

Visit Estonias mediateam hjälper dig gärna med idéer för berättelser, intervjuer, pressresor och med allmän information om Estland som du kan använda i dina nyheter och inlägg.


Kadri Gröön

Chef för International Media and Food Tourism
Ansvarar för internationella medierelationer, PR och kommunikation. Hjälper att göra Estland mer känt som ett utmärkt resmål för bl.a. matresor genom olika marknadsföringsaktiviteter, pressmeddelanden och mediehändelser.
Kadri.Groon@eas.ee 


Jana Kutšinskaja

International Media Project Manager
Ansvarar för internationella medieförfrågningar och anordnande av pressresor.
Jana.Kutsinskaja@eas.ee 


Kristin Liisma

International Media Coordinator
Ansvarar för internationella medieförfrågningar och anordnande av pressresor.
Kristin.Liisma@eas.ee


Timo Raussi

Kommunikationschef på den finska marknaden
Ansvarar för medierelationer, PR och marknadskommunikation i Finland. Hjälper att göra reklam för Estland som ett utmärkt resmål för finländare.
Timo.Raussi@eas.ee / +372 5657 1400


Evely Baum-Helmis

Tourism Representative i Tyskland
Ansvarar för medierelationer, PR och marknadskommunikation i DACH-regionen. Presenterar och promotar Estland som ett resmål och en MICE-destination. Letar efter nya b2b och b2c samarbetsmöjligheter på dessa marknader.
Evely.Baum@estonia.eu


Ilona Kbejan

Tourism Representative i Ryssland
Ansvarar för medierelationer, PR och marknadskommunikation i Ryssland. Presenterar och promotar Estland som ett resmål och en MICE-destination. Letar efter nya b2b och b2c samarbetsmöjligheter på den marknaden.
Ilona.Kbejan@eas.ee